Salihlili Gazilerden Başkan Kayda’ya teşekkür ziyareti

Kıbrıs Barış Harekatına katılan Salihlili gaziler, 43 yıl sonra yeniden gittikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’i (KKTC) gezisi nedeniyle Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Belediye Meclis Üyeleri Yunus Candan ve Zeynel Abidin Alpaslan’ın da eşlik ettiği ziyarette, Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın, düzenlenen gezi dolayısıyla tüm gaziler adına Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkürlerini ifade etti. Dernek Başkanı Aydın, “43 yıl sonra yeniden barış için mücadele ettiğimiz topraklarda olmak bizi çok duygulandırdı. Böyle anlamlı bir gezi düzenlediği için öncelikle Başkanımız Zeki Kayda’ya ve Salihli Belediye Meclisine çok teşekkür ediyoruz dedi.

Şehit ailelerinin ve gazilerin her zaman baş tacı edilmesini isteyen Başkan Kayda ise “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, barışı ve huzuru sağlamak adına gözünü kırpmadan kanlarını akıtan Gazilerimize bir nebze olsun minnettarlığımızı gösterebilmek için, böyle bir gezi düzenledik. Gezinin faydalı olduğunu duymak bizleri çok mutlu etti. Değerli gazilerimize bu ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Böyle anlamlı gezilerimizin devamı gelecektir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Akhisar’da Hıdrellez coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir