Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağında sürpriz isim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan  Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 pare top atışı ve atlı tören birliği eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gelişinde Cumhurbaşkanı Mukherjee ve  Başbakan Narendra Modi tarafından karşılandı.

Mukherjee ve Modi ile tokalaşarak gazetecilere poz veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tören alanındaki yerini almasının ardından Türk ve Hindistan milli marşları çalındı. Erdoğan, daha sonra tören kıtasını denetledi.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Cumhurbaşkanı Mukherjee ve Başbakan Modi tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan  uğurlandı.

Törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ulaştırma, Denizcilik ve  Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç,  MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile  Türkiye’nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar da yer aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A UÇAKTA BRİFİNG 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda  bulunmak üzere Hindistan’a gelirken uçakta beraberindekilerden geziye ilişkin brifing aldı.

Bir önceki yazımız olan Erdoğana Nobel Barış Ödülü verilmeli başlıklı makalemizde Erdoğan, İç Politika Haberleri ve metin metiner hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir